Mulinki i ja

Mulinki i ja

Blog o hafcie krzyżykowym
.
Środa, 29 lipca 2015

63. Mały Obłok Magellana

Mały Obłok Magellana jest niewielką, karłowatą galaktyką i ze względu na swoją bliskość i jasność może być oglądany z Półkuli Południowej nawet gołym okiem. Ferdynand Magellan w czasie swoich podróży, używał tej galaktyki do celów nawigacyjnych.

NASA opublikowała niedawno najnowsze zdjęcie tej jednej z najbliższych Drodze Mlecznej galaktyk. Obraz jest złożeniem obserwacji wykonanych w różnych zakresach promieniowania przez teleskopy kosmiczne Chandra, Hubble'a i Spitzera. Obraz Małego Obłoku Magellana w promieniwaniu widzialnym, rentgenowskim i podczerwonym.

Obłok

Rozdzielony obraz Małego Obłoku Magellana w promieniowaniu rentgenowskim (l), podczerwonym (ś) i widzialnym (p)

promieniowanie

Dlaczego o tym piszę...? Niedawno firma Heaven and Earth Designs wykonała projekt haftu wg zdjęcia NASA. I przyznam się, że "zachorowałam na niego". HAED

HAED

Podstawowe dane: Finished Design Size 625 W by 625 H ( 25 W X 25 H inches on 25ct) (This Chart Contains 88 Colors) - jeden z nich to oczywiście Kreinik. 71 pages in Regular format and 107 pages in Large format

Czy kiedykolwiek się na niego porwę, to już inna sprawa. Byłoby to na pewno ogromne wyzwanie - 390625 krzyżyków. Nawet gdybym każdego dnia wyszywała po 400 krzyżyków, to i tak wyhaftowanie całości zajęłoby mi 3 lata. Ale cóż, marzenie jest - sięgnąć do gwiazd.