Mulinki i ja

Mulinki i ja

Blog o hafcie krzyżykowym
.
czwartek, 01 października 2015

78. Igłą Malowane 5/2015

Bardzo się ucieszyłam, gdy w mojej skrzynce pocztowej pojawił się nowy numer czasopisma "Igłą Malowane". Wzory na stronie tytułowej widziałam już wcześniej, gdyż brałam udział w konkursach organizowanych przez Wydawnictwo.

igłą malowane

Miłym zaskoczeniem był dla mnie Miś z bukietem. Wzór można wykorzystać do wykonania kartki z życzeniami urodzinowymi, gratulacjami lub po prostu jako miły upominek dla drogiej nam osoby. Oprócz krzyżyków można spróbować haftu wstążeczkowego i koralikowego - świetny pomysł.

Miś z bukietem

Kurs haftu wstążeczkowego jest tu nieodzowny :)

kurs

Bardzo spodobały mi się akcesoria dla niemowlaków i ich rodziców. Po przyozdobieniu ich hafcikami robią się jeszcze słodsze :) Tylko nie wiem, jak sobie poradzić z praniem śliniaczka z musu jabłkowego ;)

niemowlęta

A teraz czas, by opisać mojego faworyta, czyli obraz "Maki na wietrze". Rozmiar 108x270 krzyżyków zapewni długie i na pewno miłe godziny wyszywania. I tu pojawiają się trzy możliwości: - wyhaftować całość krzyżykami, - wyhaftować maki na podmalowanym tle, - do haftu dołączyć koraliki. Trudny wybór :) Zastanawiam się, czy powstaną kolejne wzory nawiązujące tematycznie do maków. W konkursie organizowanym przez Coricamo pojawiły się bowiem różne świetne pomysły na stworzenie tryptyku.

maki

Na deser zostawiłam sobie serwetkę. Zupełnie nie pasowałaby do mojego mieszkania, jednak bardzo możliwe, że wykorzystam gdzieś ażurkowy wzorek, który pojawił się wokół różyczek. Jest piękny sam w sobie :)

obrus

Na zakończenie dodam, że znakomitym pomysłem jest utworzenie "Galerii naszych czytelników". Pozdrowienia dla Redakcji :)